SüRüCü BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler B, C, D, E ve N grubu araçları kiralayabilirler. G, H, J ve M grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşında olma; I grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşında olma koş ulları aranır.

KİRALAMA SüRESİ

En az kiralama süresi 24 saatir. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için ofislerimizi arayanız.

UZUN SüRELİ KİRALAMA

En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için ofislerimizi arayanız.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, yağlama ve teknik bak? ?m giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, SOS Süper Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma ücreti, Bebek Koltuğu ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır.Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

TEK-YöNLü KİRALAMALAR

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

İLAVE SüRüCüLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

arackiralama.com.tr ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması ücretsizdir. Ancak arackiralama.com.tr ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için seyahat acentanızı veya arackiralama.com.tr ofislerini arayınız.

TESLİM GECİKMELERİ

Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan geçikmelerde, her saat için, sözleş meye uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan geçikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

ÖDEME

Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında Diners Card, American Express, Visa, Eurocard, Master Card, Access veya bilinen diğer kredi kartları ndan biri ile tahsil edilir.

TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

HAVA ALANI HİZMET üCRETİ

Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinden yapılacak kiralamalarda Havaalanı Hizmet ücreti, ayrıca hesaplanır. Fiyat için seyahat acentanızı veya arackiralama.com.tr ofislerini arayınız.

DİĞER HİZMETLER

Yurt dışında ihtiyacı duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri 176 ülkede bulunan 5000 arackiralama.com.tr ofisi ve 450.000'ni geçen araç arasından bir kaç saniye süre içerisinde ve garantili bir şekilde sağlanır. Daha fazla bilgi için seyahat acentanızı veya arackiralama.com.tr ofislerini arayınız. Bebek Koltuğu gereksinimleri, 48 saat önce haber vermek koşulu ile temin edilir.